Де правильно розмістити Wi-Fi роутер?
Придбати Wi-Fi роутер це лише пів діла. Навіть якщо ваш роутер надзвичайно сучасний, розрахований на роботу з багатьма пристроями на гігабітній швидкості — ще не факт, що ваш Wi-Fi покаже відмінні результати. І ось чому правильне розміщення Wi-Fi роутера у квартирі це важливо. Щоб зрозуміти "як правильно" - спершу розглянемо де не варто розміщувати роутер.
Де НЕ ТРЕБА розміщувати Wi-Fi роутер?
- За товстими залізобетонними стінами? Розмістити роутер за усіма стінами, якомога далі від усіх пристроїв, щоб ніхто не зміг поцупити ваш Wi-Fi сигнал (навіть ви самі). Сумнівне рішення.
- На підлозі? Ваш Wi-Fi буде роздавати сигнал подібно куполу, здебільшого вниз. Тож якщо у вас є сусід знизу — то він буде щиро вдячним за пароль до роутера та стабільний сигнал. Чого не скажеш про сигнал у вашій квартирі.
- Заховати, щоб не було видно? Звичайно, якщо заховати роутер на полиці шафи або у приховану нішу стіни — це естетично. І ця естетика буде вартувати вам перебоїв, зниженої швидкості бездротової мережі, а може з часом і взагалі забудете де його заховали.
- Поруч з дзеркалом/металевими поверхнями/меблями? Світло відбивається від дзеркал, а от Wi-Fi сигнал ні. В цій боротьбі, очевидно, виграє фізика. Усе що стоїть на шляху між роутером та вашими пристроями буде заважати проходженню бездротового сигналу.
- На кухні? О-о-о, ваша вечеря застигне швидше, ніж відкриється YouTube... На кухні ваш Wi-Fi сигнал спіткнеться об металеву поверхню холодильника, посвариться з усіма радіосигналами техніки на кухні, покружляє в танці з хвилями мікрохвильовки, але чи дійде він до ваших пристроїв після такого насиченого дня? Якщо й так - Wi-Fi сигнал буде дуже втомленим.
- У кутку квартири? Таким чином ви не виправите погану поведінку Wi-Fi сигналу. Щоб здобути його прихильність і мати який-не-який сигнал потрібно буде сидіти поруч з роутером, бо у найвіддаленіших куточках квартири сигнал буде поганим.
- Біля акваріума або у ванній? Вода це ворог техніки, окрім зрозумілої вологості, яка шкодить техніці та може пришвидшувати окислення металів — вода у звичайному стані може бути напівпровідником, який проведе Wi-Fi сигнал не до ваших пристроїв, а прямісінько у "стічну трубу".
- На підвіконні поруч з батареєю?
Сонечко гріє
і небо ясне...
Ваш роутер зомліє
— сигнал загасне.
Wi-Fi роутери самі по собі схильні до нагрівання, тож сонячні ванни та додатковий підігрів від батарей ймовірно призведуть до перегрівання і нестабільної роботи роутера.
Відеоприклад розміщення Wi-Fi роутера у кутку квартири та погане поширення Wi-Fi сигналу:
Де ПРАВИЛЬНО розмістити Wi-Fi роутер?
- По центру квартири. Щоб сигнал рівномірно розповсюджувався по всім куточкам квартири. Зазвичай роутери встановлюють у коридорі, адже тут Wi-Fi сигнал зіткнеться з мінімальною кількістю стін між роутером та приміщенням. В ідеалі: між вашим Wi-Fi роутером та комп'ютером/ноутбуком/смартфоном (іншою технікою, яка використовує Wi-Fi мережу) взагалі не має бути стін.
- На висоті 1,5-2 метри. Як було зазначено вище, Wi-Fi роутер роздає сигнал дугою, ніби створюючи купол бездротової мережі. Саме тому висота розміщення роутера відіграє не менш важливу роль у правильному розміщенні роутера.
- На видному місці. Логіка проста, якщо ви бачите роутер — значить і роутер може "бачити" ваші пристрої. В ідеалі роутер можна інсталювати безпосередньо на стіну або виділити для нього поличку. В крайньому разі можна поставити роутер на шафу.
- В гордій самотності. Інші предмети, дрібні чи великі — не мають приховувати ваш роутер, дайте Wi-Fi роутеру свободу, щоб сигнал ширився безперешкодно. А ще роутер не любить грати у "хто зверху?" з іншими пристроями. Ставити роутер на телевізор/приставку тощо — погана ідея, адже це може призвести до перегрівання та нестабільного сигналу.
- Подалі від тепла. Як ви вже зрозуміли, тепло — це прямий шлях до перегрівання Wi-Fi роутера.
- Подалі від вологи. Вода — шкодить проходженню сигналу, а також волога може пошкодити мідні елементи окисленням. Нагадаємо, що звичайний інтернет кабель, який підключається до роутера також має мідні контакти, що може призвести також до окислення кабелю.
- Розумно. Ваша техніка може бути розумною, тому важливо правильно використовувати частоти роутера. Детальніше розповідаємо про це у пунктах:
7.1. В чому різниця між Wi-Fi 2.4 ГГц та Wi-Fi 5 ГГц?
7.2. Що таке Wi-Fi 6?
ПРАВИЛЬНЕ розміщення роутера у приватному будинку/офісі/великому приміщенні
Великі приміщення зазвичай потребують особливого підходу. Чи до всіх приміщень дотягнеться Wi-Fi сигнал? Чи на всі пристрої вистачить швидкості? Один Wi-Fi роутер навряд чи задовольнить ваші потреби. У таких випадках ідеальним рішенням буде встановлення Mesh-системи.
Як отримати ідеальний сигнал та швидкість?
ВИКЛЮЧНО по дротовому з'єднанню. Попри свої зручності використання бездротова мережа, на жаль, має багато недоліків. Ваша швидкість по Wi-Fi за будь-яких обставин буде мати втрати швидкості, і так, на жаль виробники Wi-Fi роутерів ще не знайшли розв'язання цієї проблеми.
Саме тому працівники техпідтримки просять робити тестування швидкості по кабелю з використанням комп'ютера/ноутбука, бо сигнал по кабелю має мінімальні втрати.
Користувався, користуюсь і буду користуватись інтернетом по Wi-Fi. Всі ми прагнемо комфорту, як вдома, так і на роботі, а Wi-Fi безсумнівно є невід'ємною складовою комфорту. Якщо ви знаєте як користуватись надзвичайно вибагливою технологією бездротового інтернету — ви досягнете дзену під час використання послуг.
Правила прості:
- Не грати в хованки з роутером.
- Не розташовувати близько до інших пристроїв, які працюють на однакових радіохвилях.
- Йти в ногу з часом та забути нарешті про той старий, припавший пилом, дворогий роутер. В ідеалі замінюючи Wi-Fi роутер на новий кожні три роки.
Зверніть увагу, придбавши у нас обладнання ви можете бути певними, що воно працює справно та у разі необхідності отримати гарантійне обслуговування та цілодобову підтримку.